لوله استیل 310

لوله استیل از ترکیب فلز آهن با عنصرهای کربن،کروم،مولیبدن و … ساخته می شود. عنصر کروم استفاده شده در ساخت لوله موجب جلوگیری از زنگ زدگی لوله می شود.

لوله ها با آلیاژهای مختلفی مانند 304،201،316،درزدار،مانیسمان و… می باشند.

از لوله ها در صنایع غذایی،پتروشیمی،نیروگاهی،نفت و گاز، ساختمان سازی ،دارویی و … استفاده می شود.

لوله استیل نسوز 310 با تحمل حرارتی معادل 1200 درجه سانتیگراد و حفظ استحکام و عدم تورق ( پوسته پوسته شدن ) در این دما که بیشتر برای استفاده در کوره های ذوب فلزات غیر آهنی مانند مس بکار میرود . دلیل مقاوت حرارتی بالای این نوع استنلس استیل نسوز ، وجود ترکیبات و عناصر آلیاژی بسیار بالا در استیل 310 ( مانند کروم تا حدود 26 درصد ، و نیکل 19 الی 21 درصد ) میباشد .

 

موارد مصرف لوله 310

مزیت اصلی لوله استیل ۳۱۰ مقاوم بودن آن در برابر دماهای بالا می باشد.یکی از دلایلی که لوله استیل ۳۱۰ در برابر دمای بالا مقاوم می باشد ,وجود مولیبدن و نیکل بالا می باشد.  لوله استیل 310 بیشتر باعث خوردگی و صدمه متریال می شود. در بازار لوله استیل ۳۱۰ بیشتر فروش می رود ,زیرا به عنوان لوله های نسوز معروف می باشند.

از موارد مصرف لوله استیل ۳۱۰ استفاده در سیستم های مبدل حرارتی و مشعل ها استفاده می باشد. در لوله استیل ۳۱۰ به دلیل میزان کروم بالا قابلیت تحمل گرما تا دمای ۸۷۰ درجه سانتیگرد بدون اکسید شدن را دارند.

لوله های استنلس استیل ۳۱۰S  موجود  از خانواده نسوزها بوده و با تحمل کار در دمای ۱۱۵۰ درجه سانتیگراد در صنایع مرتبط با محیط گرم و خورنده مناسب است .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان استیل آبادیس تماس حاصل فرمایید.