ورق استیل 309

ورق استنلس استیل  به ورقی گفته می شود که پایه آن آهن است اما آلیاژهای دیگری نیز دارد و عناصر دیگری نیز بسته به خواص مکانیکی آن مثل شکل پذیری ، جوش و سختی در آن ترکیب شده اند. این ورق از مقاطع فلزی است که کمتر از ۲ درصد آن کربن است. هر چه مقدار کربن در این آلیاژ بیشتر شود مقاومت و سختی آن نیز افزایش پیدا می کند و از میزان شکل پذیری آن کاسته می شود. این محصول به دو صورت تولید می شود ، قطعات مربع یا مستطیل شکل که ابعاد متنوعی دارند. ورق های استیل به ویژه استنلس استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر دماهای بالا و پایین دارند به طوری که تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد و همچنین تا دمای  منفی ۲۰۰ (۲۰۰-) درجه سانتی گراد می توان به آن ها حرارت داد.

تقریباً به تعداد استاندرادهایی که برای ساخت و ترکیبات به کار رفته در تولید ورق استیل وجود دارد، انواع مختلفی از دسته بندی‌ها نیز برای آن تعریف شده است. تعداد دسته بندی‌های ورق استیل به قدری زیاد است که گاهی تنها با تغییر درصد یک عنصر می توان ده‌ها نوع از ورق استیل را روانه بازار نموده و برای هر یک شناسنامه منحصر به فردی نیز صادر نمود.

استیل 309 استیلی است در برابر خوردگی و مکان هایی که در ارتباط با آب هستند مقاومت بالایی دارد .از استیل 309 در محیط های حاوی گوگرد تا دمای 1832 درجه سانتیگراد استفاده می شود زیرا کروم بالا و نیکل کمی دارد.

از لحاظ ماشین کاری همانند استیل 304 می باشد و به راحتی جذب آهنربا نمی شود.با استفاده از روش های جوشکاری مقاومتی یا نفوذی قابل جوشکاری می باشد.

ورق استیل 309 از نظر مقاومت حرارتی بهتر از 304 عمل می کند

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان استیل آبادیس تماس حاصل فرمایید.